• Ağustos

    11

    2019
  • 1953
  • 0
Ankara Güvenlik Kamera Sistemleri Uygun Fiyatlarla Kamera ve Kayıt Cihazı

Ankara Güvenlik Kamera Sistemleri Uygun Fiyatlarla Kamera ve Kayıt Cihazı

Ankara Güvenlik Kamera sistemleri

Güvenlik Kamera Sistemi Nedir?

Güvenlik kamera sistemi bir işletmenin cephaneliğindeki en önemli silah ve suçla savaşmak için mükemmel bir sistemidir. Güvenlik kamera sistemleri bir görüntüyü yakalarken, aynı zamanda suçla mücadelede caydırıcı bir amaca hizmet eder. Buda güvenlik kamera sistemlerini ev sahipleri ve işletmeler için çok değerli bir unsur haline getirir.

Kamera sisteminiz kurulduğunda mülkünüz deki etkinliği kaydedebilir, böylece görüntüleri güvenli bir İnternet bağlantısı üzerinden görüntüleyebilir, gerektiğinde kanıt olarak kullanabilir ve kolluk güçlerine iletebilirsiniz. Güvenlik kamera sistemleri, hırsızlığa ve diğer istenmeyen davranışlara karşı caydırıcıdır.

Güvenlik Kamera Sisteminde Sistem Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Güvenlik kamera sistemlerinde kurulum yaklaşımı, sistemlerin kullanıcı dostu ve sorunsuz olmasını sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Buna göre aşağıdaki sistemlerden doğru olanı seçmekte fayda vardır.

Güvenlik kamera sistemleri, Analog HD ve IP kamera sistemleri olarak ikiye ayrılır.

1. Güvenlik Kamera Sistemi – AHD Analog High Definition Kameralar

AHD CCTV, güvenlik kameralarından DVR’lere HD video aktarmak için koaksiyel kablo kullanan analog yüksek çözünürlüklü kapalı devre video gözetim standardıdır. AHD, 720p, 960p ve 1080p HD video çözünürlüklerini destekler.

Güvenlik Kamera Sistemi – AHD Kamera Sistemlerinde Hangi Tip Kablo Kulanılır?

AHD kameralar, genellikle RG59 veya RG6 koaksiyel kablo kullanılarak DVR’lere bağlanır. RG6 koaksiyel kablo maksimum 800 metreye kadar görüntü kaybı olmadan güvenle kullanılabilirler. AHD kameralar UTP kablo ile 320 metre mesafeye kadar video balun ile de kullanılabilir. Tabi mesafe uzadıkça, kamera beslemesi 2+1 veya 4+1 kablo ile yapılamayacağından ilaveten besleme kablosu çekmek ve adaptörü kameranın yakınında bir yere monte etmek gerekir. Esasen bu işlemi 50 metreyi geçtikten sonra uygulamakta fayda vardır.

2. Güvenlik Kamera Sistemleri – IP Kameralar

IP kameralar hızlı bir Ethernet bağlantısı üzerinden verileri ileten dijital kameralardır. Altyapı olarak fiber optik veya UTP CAT6 kablo ile çalışırlar. İlk etapta altyapı ve kurulum maliyeti yüksek olsa da, ileride oluşabilecek yeni kamera ihtiyaçlarında daha düşük maliyetlerle sisteme ilave kamera takılabilir. Ip kamera sistemlerinde, UTP kablo 100 metre üzerinde çalışmayacağından, uzun mesafeler fiberoptik kablo ile geçilmelidir veya her 100 metrede bir switch takılıp sinyal uzatılabilir. Bu işlem tamamen kurulum yapılacak sahanın durumu ile ilgilidir. Buna göre sistem seçimi yapılırken saha mutlaka görülmeli ve doğru keşif ve ekipman kullanılarak yapılmalıdır.

Konu ile alakalı yazılar

WDR (Wide Dynamic Range) nedir?

Otopark Plaka Tanıma Sistemi

Uzmanlıkla kurulmuş bir Güvenlik Kamera sistemi için bizimle iletişim kurun.

Ankara’nın tüm bölgelerine Ücretsiz keşif hizmeti vermekteyiz. Randevu için 0 (312) 920 06 81 numaralı telefondan bizi arayınız.

LEAVE A COMMENT

You must be logged in to post a comment.

Son Yazılar
En Çok Okunan
© Copyright 2016 Kur Teknoloji - Bu sitede yayınlanan makale ve içerikler izinsiz kopyalanamaz veya alıntı yapılamaz.